خانه » تکنولوژی و فناوری » ب.ام.و جینا( Gina Light )

ب.ام.و جینا( Gina Light )

P90046773

“جینا” نام خودرو کانسپت رو باز دو نفره شرکت بی ام و می باشد که طراحی آن از سال ۲۰۰۱ آغاز و سرانجام در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد.
“جینا” مخفف Geometry and functions In ‘N’ Adaptations است که به معنی این است که این اتومبیل، توانایی تغییر شکل و كارايی به‌صورت نامحدود را دارند. احتمالا این عنوان، نقطه‌ی شروع مناسبی برای هیجان انگیز بودن این طراحی است.

bmw-gina-gina-light5
دلیل اصلی خاص بودن طراحی جینا، استفاده از پوشش عجیبی بر روی شاسی آلومینیومی آن است. پوششی که دارای ویژگی‌هایی نظیر انعطاف پذیری، بسط پذیری، با دوام و ضد آب بودن است. در ضمن حجم و ابعاد این خودرو در برابر دماهای بالا و پایین، بسیار مقاوم است. بنابراین، اولین قسمت از نام جینا که به معنی توانایی تغییر شکل و هندسه‌ی آن است را دریافتیم.

bmw-gina-gina-light6
کاپوت، توسط شکافی که از وسط آن می گذرد به کنار می رود تا قلب تپنده آن به چشم بخورد. درهای جینا از بالا گشوده می‌شود‌، درست نظیر i8 که درهای آن همانند بال های پرنده، باز و بسته می‌شوند.

bmw-gina-gina-light4
جینا در حالات مختلف همانند چهره‌ی انسان تغییر قیافه می‌دهد. این اتفاق توسط یک محرک الکتریکی و هیدرولیکی صورت می‌پذیرد. بطور مثال زمانی‌که موتور کوچکی پوسته‌ی جلویی خودرو را به سمت عقب می‌کشد، چراغ‌ها همانند چشم‌های یک گربه نمایان می‌شوند! زمانی‌که خودرو خاموش است، چراغ‌های جینا مخفی هستند و به محض این‌که راننده خودرو را روشن می‌کند، چراغ‌های آن نمایان می‌شوند و چهره یک موجود زنده را برایتان یاد‌آور می‌شود. چراغ‌های کشیده‌ی عقب نیز بر روی مواد نرمی قرار گرفته اند و هنگام ترمز گیری، سنگ فرش‌های خیابان‌ها را با وسعت بیشتری نورپردازی می‌کنند!

bmw-gina-light-visionary-model-38

طراحی داخلی جینا بسته به شرایط و خواسته راننده می‌توانند همانند چهره خارجی خود تغییر ‌کند. به‌طور مثال راننده تعیین می‌کند که ادوات و اطلاعات دلخواهش در داشبورد جینا، به چه شکلی ظاهر شوند و هربار که بخواهد می‌تواند تنظیمات را به حالت اول بازگرداند و یا دوباره آن‌ها را تغییر دهد.

bmw-gina-gina-light1

چک کردن

nike-running-app

اپلیکیشن Nike+ Running

برای افرادی که به دنبال یک اپیلیکیشن ورزشی برای ردگیری مسیر و زمان خود برای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>